Македонски

|

English

Настани

Понеделник

Elvis Band

#pop, #blues, #jazz

Вторник

Soundcheck Band

#pop, #rock

Среда

DJ Mats

#pop, #hip-hop

Четврток

The Backdoor Band

#rock, #rock 'n' roll

Петок

Pivnica Project

#pop, #rock

Сабота

Boris & The Band

#pop, #rock, #rock 'n' roll

Недела

Acoustic Division

#pop, #rock

Новости

Октоберфест во Стар Град - Недела на германски специјалитети и пиво

Октоберфест во Стар Град - Недела на германски специјалитети и пиво

Пробајте да го доживеете духот на германската традиција во срцето на Стара Чаршија во близина на Кале во Скопје. За една недела Стар Град Пивница ќе се трансформира во главно место на германските деликатеси и пиво по германски рецепти....

Читај Повеќе

Есенски пивски специјалитет - Пиво од тиква... Наскоро!

Есенски пивски специјалитет - Пиво од тиква... Наскоро!

Ви го најавуваме нашиот есенски специјалитет - пиво од тиква. Луксузен вкус во кој ќе ја препознаете есента. Во првата македонска крафт пивара „Темов“. Наскоро!...

Читај Повеќе

Зимско мени во Пивница!

Зимско мени во Пивница!

Поради големо барање на Октоберфест менито, решивме да ве разгалиме цела зима со овие вкусни германски специјалитети.

Читај Повеќе

Работилница

Направи свое крафт пиво

Наши Фестивали:

Пиволенд

Скопско Кале

076 462 374

/PivolendSK

Виноскоп

Плоштад Македонија

076 462 372

Vinoskop

Баскерфест

Плоштад Македонија

076 462 374

/BuskerFestMacedonia

Вино Фест

Веро Центар

076 462 373

/SpringWine

Тиквешки - Гроздобер

Кавадарци

076 462 372

/tikveshwine